prorock

Turyści mimo zakazów kąpią się w Morskim Oku

Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że w Morskim Oku, tak jak i w innych górskich jeziorach jest zakaz kąpieli. Turyści natomiast nagminnie go łamią, traktując Morskie Oko, jak basen kąpielowy.

Serwis zakopane.naszemiasto.pl zwraca uwagę na to, że turyści doskonale wiedzą o zakazie i łamią go świadomie i celowo. Tatrzański Park Narodowy w swoich ogłoszeniach co roku przypomina o tym, że w jeziorach na jego terenie nie wolno się kąpać. Ponadto przy zbiornikach wodnych są specjalne tablice z informującymi piktogramami. Mimo to TPN sobie, a turyści sobie. Wychodzą z wody jedynie po to, aby strażnicy Parku nie wypisali im mandatu. W rozmowie z ww. serwisem pracownik TPN podkreślił, że restrykcje mają chronić faunę przed szkodliwym działaniem chemii z kosmetyków.


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46