Ty też możesz przeżyć moc wzruszeń podczas koncertu na 70-lecie GOPR. TVP wyemituje nagranie z wydarzenia

https://pixabay.com/pl/photos/narty-patrol-zima-ratowa%C4%87-2410/

Jeśli nie mogłeś z jakiś powodów wziąć udziału w koncercie na 70-lecie GOPR, to nic straconego. Telewizja Publiczna wyemituje nagranie z wydarzenia w środę wieczorem.

W niedzielę, 24 marca, w gliwickiej arenie, odbył się koncert z okazji 70-lecia GOPR „Kto nas wzywa – 70 lat GOPR”. W podziękowaniu za trud, jaki wkładają ratownicy w ratowanie ludzkiego życia w górach i jaskiniach, wystąpili m.in. Maria Peszek, Kayah, Kwiat Jabloni, Tomasz Organek, Natalia Szroeder, Sebastian Karpiel-Bułecka, Julia Pietrucha, Mateusz Ziółko, Igor Herbut. Ponadto warto podkreślić udział w wydarzeniu Janusza Stokłosa i jego 40-osobowej Stokłosa Collective Orchestra. Motywem przewodnik koncertu była „Wędrówka”.

Oprócz zaproszonych gości, a także osób, którzy wykupili bilety na udział w wydarzeniu, wzięli w nim udział również GOPR-owcy. Jak skomentowali swój pobyt w Gliwicach „Przywieźliśmy ze sobą nawet śnieg”. Podczas pokazów, które przygotowali w ciągu dnia, przed koncertem, informowali, jak wygląda na co dzień ich ciężka praca. „To niecodzienna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć ratowników ze wszystkich 7 Grup Regionalnych” – mówili.

Koncert był pełen wzruszeń, a osoby, które nie mogły wziąć w nim udziału osobiście, mają okazję zobaczyć jego nagranie w telewizji. Wyemituje je Telewizja Publiczna w środę 27 marca o godzinie 21.30.

Booking.com