Unieważniono przetarg na dzierżawę schroniska Samotnia w Karkonoszach

https://pixabay.com/pl/photos/karkonosze-piece-natura-%C5%82%C4%85ka-2188428/

Gazeta Wyborcza podała, że unieważniono przetarg na dzierżawę schroniska Samotnia w Karkonoszach. Obecni gospodarze mogą je prowadzić do kwietnia 2024 roku.

Na profilu Ratujmy Samotnię 2023 roku możemy przeczytać, że nadal nie wiadomo dlaczego spółka Sudeckie Hotele i Schroniska nie chce podjąć rozmów o dalszą dzierżawę z paniami Siemiaszko. Zarząd spółki natomiast poinformował, że żadna z ofert złożonych o dzierżawę, nie spełniła wymagań organizatora. Stąd też nie wyłoniono nowych dzierżawców.

Co dalej z Samotnią? Do kwietnia przyszłego roku pozostaje nadal w rękach pań Siemiaszko.

Przypomnijmy, że Samotnia jest najstarszym schroniskiem w Karkonoszach. Przed Paniami Siemiaszko, prowadził je ich mąż i tata. Kobiety przejęły je po jego śmierci. Schronisko działa przez cały rok. Oferuje 50 miejsc noclegowych oraz posiłki.

W tym roku zapadła decyzja, że po 57 latach, rodzina Siemaszko musi się pożegnać z tym miejscem. Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK w oficjalnym stanowisku zapewniła, że nie zamierza likwidować tego miejsca. Schronisko nadal będzie funkcjonować. Wielu osobom, w tym znanym wspinaczom, decyzja PTTK się nie podoba i popierają panie Siemiaszko w ich walce o dalsze prowadzenie tego miejsca.

Booking.com