prorock

Uroczyste podsumowanie sezonu narciarskiego w Szczawnicy

Uroczyste podsumowanie sezonu narciarskiego odbyło się w Szczawnicy, w sobotę 19 maja. W spotkaniu wzięli udział znani narciarze. Nagrodzono też młodych sportowców.

Podsumowanie Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim

W sobotę, 19 maja, w Szczawnicy, narciarze uroczyście podsumowali Młodzieżowi Puchar Polski w narciarstwie alpejskim. Zawody zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Narciarstwa Alpejskiego. Odbyły się one już po raz czwarty. Jednym ze znanych sportowców, który wziął udział w tym wydarzeniu, była wybitna narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel. To ona rozdała nagrody wśród młodych narciarzy.

Najlepszą motywacją do ciężkiej pracy są cele, które sobie wyznaczamy. To one motywują nas do działania, przede wszystkim też trzeba marzyć. Ale warto pamiętać, że marzenia same się nie spełnią, to my decydujemy i to my sami możemy je zrealizować. Pracujcie ciężko, stawiajcie sobie wysokie cele i trzymajcie marzenia tak, abyście mogli po nie sięgnąć. Trzymam za Was mocno kciuki!” – mówiła.

Nie zabrakło też przemawiającego Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Adama Małysza:

Cztery lata temu rozpoczęliśmy realizację Programu PolSKI Mistrz. Od kilku sezonów możemy śledzić efekty pracy wszystkich osób i uczestników zaangażowanych w ten Program oraz wspólnie cieszyć się z dobrych wyników naszych narciarzy na arenie międzynarodowej. Mamy świetnych sponsorów oraz partnerów, bez których to wsparcia nie byłoby możliwe. Krok po kroku realizujemy nasze cele, aby wprowadzać polskie narciarstwo alpejskie na wyższy poziom. W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim osobom zaangażowanych w realizację tego projektu, a także zawodnikom i trenerom za Waszą ciężką pracę. Gratuluję Wam sukcesów w minionym sezonie i trzymam za Was kciuki kolejnej zimy”.

Kolejnym mówcą podczas podsumowania sezonu narciarskiego był przedstawiciel Polskich Kolei Linowych, które są inicjatorem Programu Polski Mistrz. Pogratulował on zawodnikom i zawodniczkom sukcesów. Zapewnił też, że pomaganie młodym sportowcom przynosi ogromną i niezmienną satysfakcję, dlatego wszyscy trzymają kciuki za młodych zawodników i życzą im kolejnych osiągnięć.

Po raz trzeci w ramach Programu Mistrz Polski wręczono także nagrody finansowe dla klubów.

Kilka słów o Młodzieżowym Pucharze Polski i Programie Mistrz Polski

Jak podaje PKL „Młodzieżowy Puchar Polski to cykl zawodów w narciarstwie alpejskim dla młodzieży z kategorii Młodzik i Junior Młodszy, podczas których rywalizują młodzi alpejczycy z całej Polski”. To na stokach należących do tej grupy odbywa się większość zawodów. Co więcej, jest ona również inicjatorem Programu Polski Mistrz realizowanym z Polskim Związkiem Narciarstwa. Finansuje go natomiast wraz z PKN Orlen oraz Polskim Funduszem Rozwoju. Program kształci młodych zawodników „poprzez rozwój rywalizacji sportowej w kraju oraz zapewnienie profesjonalnie przygotowanej bazy treningowej w Polsce”.

Booking.com