prorock

Utrudnienia na szlakach w Tatrach

https://pixabay.com/pl/photos/zatrzyma%C4%87-podpisa%C4%87-znak-drogowy-634941/

Od wczoraj mogą występować utrudnienia na szlaku prowadzącym do Lodowego Źródła w Tatrach. Możliwe są też czasowe jego wyłączenia. To jednak niejedyne remonty w TPN. Sprawdź, gdzie należy uważać w najbliższym czasie.

We wtorek 11 lipca rozpoczęły się prace remontowe w Dolinie Kościeliskiej, w Tatrach. Obejmują one generalną renowację mostu znajdującego się na szlaku prowadzącym do Lodowego Źródła. Ma ona potrwać trzy dni. Dlatego należy wziąć pod uwagę znaczne utrudnienia oraz nawet wyłączenia ruchu turystycznego w obu kierunkach.

Od poniedziałku, 10 lipca, nieczynny jest do odwołania również szlak czerwony od Skrajny Granat do Krzyżne. Ruch został wstrzymany w obu kierunkach, ze względu na wymianę ułatwień.

Jutro zaś, 13 lipca, aż do odwołania TPN zamknie odcinek szlaku pomiędzy Przełęczą Zawrat a Świnicą. Remontowany będzie bowiem szlak w okolicach obrywu pod Niebieską Turnią. Szacowany czas prac to od 3 do 5 dni, ale jak podkreślają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, termin ich zakończenia zależy od pogody.

Booking.com