Utrudnienia w Górach Stołowych

W Górach Stołowych zamknięto część parkingów oraz jedną z najważniejszych dróg. Władze tutejszego Parku Narodowego apelują o rozwagę i zachowanie spokoju. Tylko w ten sposób ten sezon będzie można przetrwać pokojowo.

Góry Stołowe to jedne z najbardziej obleganych pasm w Polsce. Sezon się rozpoczął, turyści napływają, a DW387 na odcinku Radków/Karłów zamknięta. Jakby tego było mało, około 50 miejsc parkingowych jest niedostępnych z powodu zakazu ruchu pojazdami na drogach prowadzących do „Kształtnej Łąki” oraz „Drogi nad Urwiskiem”. Skutkuje to pozostawianiem przez kierowców aut na poboczach. Konsekwencją są więc olbrzymie korki na trasach dojazdowych. Nie mówiąc już o dość częstych mandatach i odholowywaniu aut. Koszty tego procederu oczywiście ponosi właściciel pojazdu, a w dobie szalejącej inflacji nie są one małe. Lepiej więc nie psuć sobie urlopu i pozostawić auto w pobliskich miejscowościach. Dłuższy trekking pozwoli poznać okolicę.

Władze Parku Narodowego Gór Stołowych proszą o zachowanie spokoju, wyrozumiałość i rozwagę. Tak, aby sezon minął w pokojowej atmosferze dla wszystkich. Podano również telefony na parkingu. Ma to pomóc w rezerwacji miejsc i szerzeniu informacji o ich dostępności. O to dane podane na SM PNGS.

  • OW Szczeliniec (Karłów): +48609070888
  • Michałówka (Karłów): +48531203333
  • CSE PNGS (Karłów): +48790710123
  • Schronisko Pasterka: +48748179019
  • DW Szczelinka (Pasterka): +48748179029

Osoby chcące skorzystać z komunikacji publicznej mają do dyspozycji wyłącznie przejazdy z PKS Kłodzko.

Booking.com