prorock

Utrudnienia w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy informuje o znacznych utrudnieniach na górskich szlakach. Apeluje o rozwagę i ostrożność.

Utrudnienia ze względu na pogodę

W ostatnim czasie w górach często można natrafić na deszcze i burze. Warto zatem sprawdzać aktualną prognozę pogody przed rozpoczęciem wędrówki po tatrzańskich szlakach. W ekwipunku wędrowca powinna się też znaleźć peleryna przeciwdeszczowa, ciepły sweter lub koc termiczny oraz dodatkowa para skarpet. Uchronią one przed wychłodzeniem. Ponadto podczas wędrówki należy zwracać uwagę na śliskie i mokre powierzchnie, a także błoto i kałuże.

Utrudnienia ze względu na dużą ilość turystów

Pracownicy Tatrzańskiego Parku poinformowali, że turyści oblegają ich szlaki. Tworzą się więc kolejki na najbardziej popularne szczyty, takie jak Giewont, Rysy, Orla Perć oraz Świnica. Szczególny problem jest w miejscach, w których znajdują się ułatwienia.

Utrudnienia ze względu na zamknięcia szlaków

Nadal trwają remonty na niektórych tatrzańskich szlakach, pomimo że ich część z nich już zakończono. W Dolinie Kościeliskiej są utrudnienia w zejściu do Jaskini Mroźnej, spowodowały je naprawy szlaku zejściowego. Z powodu rozpoczynającego się remontu 1 sierpnia zostaje zamknięty żółty szlak prowadzący od Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz. Wyłączony z ruchu zostanie także odcinek szlaku ze Skrajnego Granatu do Przełęczy Krzyżne. TPN otworzy natomiast szlak ze Szpiglasowej Przełęczy na Szpiglasowy Wierch. Ponadto odradza się wchodzenie na mostki występujące na drodze pomiędzy Doliną za Bramką a Doliną Strążyską oraz wędrówki przy wschodniej ścianie Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego, ze względu na obrywy skalne.

Booking.com