Utworzono nowe szlaki w polskich górach

Wytyczono nowe szlaki turystyczne w polskich górach. Otwarto kolejną trasę prowadząca na Dział w Beskidach oraz utworzono pieszy szlak turystyczny w Beskidzie Niskim.

Nowa trasa na Dział

Nową trasę na Dział (1103 m n.p.m.) oznaczono żółtym szlakiem. Prowadzi ona na szczyt od Przełęczy Wyżnej (873 m n.p.m.). Jak podają pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wejście na nowo wytyczony szlak znajduje się po prawej stronie parkingu.

Nowy szlak turystyczny w Beskidzie Niskim

Nowy szlak turystyczny powstał w powiecie jasielskim. Liczy on aż 12 kilometrów i prowadzi z Ożennej do słowackiego Obserwatorium Astronomicznego, które usytuowane jest w Roztokach. Trasa jest różnorodna, a na jej odcinkach można spotkać nie tylko dziką zwierzynę, ale także zabytki, ich miniaturowe repliki lub tablice informacyjne.

 


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46