Uważaj na niebieskie ślimaki w Pienińskim Parku Narodowym

To jedne z ładniejszych ślimaków w Polsce. Wyróżnia je brak muszli i głęboki niebieski kolor. Możesz je spotkać w Pienińskim Parku Narodowym.

W Pienińskim Parku Narodowym pojawiła się niezwykła odmiana ślimaków. To pomrów błękitny. Nie posiada muszli i ma piękny, niebieski odcień. Z pewnością wyróżnia się na tle innych bezkręgowców żyjących na tym terenie. Nie jest to żaden nowy gatunek, ale jego miejscem zamieszkania są w Polsce Karpaty. Tak więc nad morzem, czy w centralnej części kraju go nie spotkacie. Najczęściej bytuje w wilgotnych lasach i wąwozach. Jest roślinożerny. Nie gardzi grzybami.

W ostatnich dniach zauważono go na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Jak podają Włodarze tego miejsca „Ślimak jak to ślimak, szybki nie jest i dlatego może być rozdeptywany przez turystów. Wędrując w górach, patrzmy pod nogi i zwróćmy uwagę, czy na szlaku nie ma tego jednego z ładniejszych polskich ślimaków lub innego przedstawiciela świata bezkręgowców i pozwólmy im bezpiecznie dojść tam, gdzie zmierzają”.

Booking.com