W Bieszczadach otwarto Ośrodek Edukacji Ekologicznej

W sobotę 13 sierpnia nastąpiło otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Zyskał on nie tylko na wyglądzie, ale również na atrakcyjności swojej oferty. Ponadto dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Estetyka, nowe elewacje, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, nowa oferta edukacyjna to cechy charakterystyczne nowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Bieszczadach. Ta ostatnia powinna przyciągnąć tłumy turystów, w różnym wieku. Jej atrakcyjność z pewnością docenią zarówno dzieci, jak i młodzież. Zastosowano dużą ilość elementów multimedialnych oraz interaktywnych stanowisk. Dorosłych zapewne zainteresują makiety i modele przedstawiające zalety oraz dobrodziejstwa środowiska naturalnego. Dla maluszków przygotowano zaś specjalną atrakcję. Zbudowano bowiem królestwo głównego bohatera bajki „Przygoda Wielka rysia Pędzelka”.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w BdPN znajduje się w Ustrzykach Dolnych. Wystawy podzielone są na czasowe i stałe. Zajmują one trzy piętra (parter, I i II piętro). Ich tematami w szczególności są flora i fauna oraz paleontologia tego regionu.

Booking.com