W Dudyńcach powstanie Centrum Questingu

W Dudyńcach, w gminie Bukowsko, powstanie Centrum Questingu. Związane ma być ono z kulturą ludową, historią, tradycjami i przyrodą tego regionu.

Dudyńce są wsią położoną w województwie podkarpackim, powiecie sanockim. Do 1947 roku należały do Ukrainy. Mieszkają w niej 172 osoby. Atrakcją turystyczną tutaj jest 145-letni, neogotycki kościół jednonawowy. Teraz ma powstać dodatkowo Centrum Questingu związane z tradycją, kulturą, przyrodą oraz historią tego miejsca i okolic.

Łączną kwotę inwestycji oszacowano na 316 364,65 zł. Jak poinformował Urząd Gminy Bukowsko, aby zrealizować projekt, pozyskano środki finansowe w kwocie 201 302,00 zł. Otrzymano je w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, na projekt pn. „Utworzenie Centrum Questingu w Dudyńcach”. Centrum Questingu powstanie w budynku starej remizy, która zostanie odnowiony. Gmina przewiduje zakończenie prac na koniec tego roku.

Urząd Gminy podał, że w zeszłym roku ekipa remontowa dociepliła ściany i wykonała elewację. Na ten rok zaplanowano natomiast prace związane z wykończeniem wnętrza budynku.

Prace budowlane planowane w tym roku przewidują wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, CO, wykonane zostaną posadzki, tynki wewnętrzne wraz z malowaniem i przebudową ścian. W efekcie powstanie aneks kuchenny, toalety, sala świetlicowa duża, sala świetlicowa mniejsza, pomieszczenie gospodarcze oraz hol”-podano.

 

Booking.com