W górach spadł pierwszy śnieg

W Beskidach i Tatrach spadł śnieg. To pierwsze opady w tym roku. Temperatura nie sprzyja jednak temu, aby rozpocząć sezon narciarski. Na szlakach należy zachować szczególną ostrożność. W wyższych partiach gór są oblodzenia.

O pierwszych, wczorajszych opadach śniegu w górach poinformował GOPR na swoim profilu społecznościowym. O dzisiejszych warunkach w Tatrach – Tatrzański Park Narodowy. Jak się okazuje, pomimo że nadal mamy kalendarzowe lato, natura postanowiła zakpić i przynieść nam zimę. Niestety, na otwarcie sezonu narciarskiego jest jeszcze za wcześnie. Opady śniegu nie są jeszcze na tyle duże, a i temperatura nie sprzyja, by pozostał on z nami na dłużej. W wysokich partiach gór, w nocy zbliża się ona do zera, aczkolwiek nadal pozostaje na plusie.

Pierwszy śnieg można dziś podziwiać na Babiej Górze, na wysokości powyżej 1000 metrów. N początkowych odcinkach dróg, w dolinach, jeszcze go nie ma. W Tatrach zaś śnieg leży od wysokości 1400 m n.p.m. Na szlakach jest ślisko, mokro i są oblodzenia. Należy zachować szczególną ostrożność. Śnieg pojawił się również na szczytach Sudetów Zachodnich oraz na Podhalu.

Booking.com