W górskich potokach niebezpiecznie wezbrała woda. Część szlaków zamknięto, odwołano wydarzenia

W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszczała turystów. Deszcz i wiatr spowodował niekorzystne warunki do trekkingu i wspinaczki. Szlaki są śliskie i błotniste, a w górskich potokach niebezpiecznie wezbrała woda. Część odcinków w Słowackim Raju zamknięto.

Jak podał Tatrzański Park Narodowy, w Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki aktywnej. Z powodu silnych opadów deszczu rzeki i potoki wezbrały, i podtopiły część szlaków. Na leśnych ich odcinkach występuje błoto. Ponadto niski pułap chmur sprzyja problemom z orientacją w terenie.

Nie lepiej jest w regionie Karpackim. Słowacki Raj zamknął część wąwozów. Rzeki tak wezbrały, że według HZS mogą stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Nieczynne dziś są:

  • SUCHÁ BÉLA,
  • PIECKY,
  • VEľKÝ SOKOL, MÁLÝ I VEľKÝ KYSELĽ,
  • ODCINEK PROELOM HORNÁDU – OD UST DO WIDOK NA PO TOMASOVSKY .

Pieniński Park Narodowy już dwa dni temu zaś informował, że poziom Dunajca jest bardzo wysoki. Dlatego też uniemożliwiono przeprawę międzybrzegową. Ze względu na pogodę odwołano również XVI Festyn Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica, który miał się dziś odbyć, a także mszę św. na górze Błyszcz.

Booking.com