prorock

W sieci zawrzało. Chatka Puchatka znowu na celowniku

W sieci znowu zawrzało pod wpływem działań właścicieli nowej Chatki Puchatki. Na forum Bieszczad pojawiło się zdjęcie, które informuje o cenie noclegu oraz o konieczności wykupienia biletu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego po nocy spędzonej w schronie.

Jeden z uczestników forum Bieszczady na znanym portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie, które podobno wykonał w Chatce Puchatka. Jest to fotografia kartki mająca wisieć w schronie, informująca o cenie noclegu. „Odpoczynek w porze nocnej z własnym śpiworem 60zł/doba*”. Według informacji do opłaty należy doliczyć jeszcze drugą, dodatkową 1,80 zł, tzw. miejscową. Nie tylko cena budzi kontrowersje, ale też UWAGA niżej. Turyści, którzy korzystali z noclegu w Chatce Puchatka są zobowiązani przy opuszczaniu jej, wykupić u obsługi bilet do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Pod zdjęciem pojawiły się komentarze „Kpina”. „I tak nastaje koniec na samym początku …”. „Niestety, komercja wypiera skansen”. „Śmiech na sali”. „Czy to prima aprilis?”. Prima Aprillis to raczej nie jest, gdyż na zdjęciu widać pieczątkę postawioną na informacji. Nie jest jednak ona wyraźna. Oczywiście są i komentarze, które bronią schronu. Osoby je zamieszczające zwracają uwagę, że wszystko drożeje, a miejsce jest specyficzne, oferuje piękne widoki. Ponadto skoro nocuje się w schronie to znaczy, że chce się pójść na szlak.

Odkąd powstała nowa Chatka Puchatka środowisko górskie jest podzielone. Są tacy, którzy nie umieją i nie chcą pogodzić się ze zmianami. Aczkolwiek są i tacy, którzy rozumieją, że świat się zmienia i nawet w góry zawitał postęp cywilizacyjny.

Booking.com