prorock

W sierpniu zamknięto szlaki w polskich górach

W polskich górach z powodu kolejnych remontów zamknięto szlaki. Utrudnienia w Tatrach dotyczą dróg na Szpiglastą Przełęcz, Wiktorówki oraz Przełęcz Krzyżne. W Karkonoszach niedostępny jest zaś szlak prowadzący przez kamienną.

Zamknięte szlaki w Tatrach

W sierpniu nastąpiły zamknięcia kolejnych szlaków w Tatrach. Jak podaje TPN, 1 sierpnia zamknięto żółty szlak turystyczny prowadzący z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglastą Przełęcz, a także odcinek szlaku Orlej Perci, od Skrajnego Granatu do Przełęczy Krzyżne. Od 2 sierpnia niedostępny dla turystów jest szlak niebieski z Zazadniej na Wiktorówki.

Zamknięte szlaki w Karkonoszach

Według komunikatu Karkonoskiego Parku Narodowego turyści nie mają wstępu na szlak zielony prowadzący przez kamienną. Jak podaje KPN „od parkingu przy DK nr 3 przy szlaku na Wodospad Szklarki, wzdłuż Kamiennej do granicy KPN, dalej wzdłuż Kamiennej w kierunku ulicy Kołłątaja przez teren LP”. Ponadto wejście od ulicy Kołłątaja również jest zamknięte.

Sprawdź dostępność szlaków przed trekkingiem

Wakacje to czas wędrówek po górskich szlakach, ale też i ich remontów. Z tego powodu turystów planujących trekkingi uprasza się o sprawdzanie aktualnych informacji na temat dostępności dróg na polskie szczyty bądź przełęcze. W przeciwnym wypadku może się okazać, że będą musieli zrezygnować ze swoich planów i zaniechać trekkingu.

Booking.com