Weź udział w konkursie fotograficznym “Nowy Sącz w obiektywie”

To już XIV edycja konkursu “Nowy Sącz w obiektywie”. Na zgłoszenia Waszych fotografii Sądecka Biblioteka Publiczna czeka do 17 stycznia.

Celem konkursu “Nowy Sącz w obiektywie” jest promocja miasta we wszystkich jego aspektach. Dlatego swoim patronatem objął go sam Prezydent Nowego Sącza, pan Ludomir Handzel.

Nie trzeba być mieszkańcem miasta ani nawet regionu, aby wziąć udział w konkursie. Jeśli jesteś turystą i masz wyjątkowe zdjęcia ukazujące piękno miasta lub dynamiczne wydarzenia, które miały tu miejsce, nie wahaj się i przyślij je do oceny jury. Jest tylko jeden warunek. Fotografie muszą być wykonane w 2023 roku. Ponadto, gdy ich autorem jest osoba niepełnoletnia, do pracy należy załączyć pisemną zgodę jej opiekunów prawnych.

Zdjęcia konkursowe będą rozpatrywane w 3 kategoriach:

  1. Wydarzenia, mogą dotyczyć imprez masowych, kameralnych, ale też życia codziennego.
  2. Obraz Miasta to fotografie ukazujące architekturę, przyrodę, czy krajobraz miasta.
  3. Odkryj Nowy Sącz, czyli zdjęcia zarówno architektury, krajobrazu, jak i wydarzeń.

Prace można dostarczać osobiście do Biblioteki lub przy pomocy Poczty, ale uwaga! Muszą one wpłynąć do niej do 17 stycznia. Dlatego warto dobrze wyliczyć, ile będzie “szedł” list z zawartością.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto wziąć udział w konkursie, to przedstawiamy Wam nagrody, jakie zostały ufundowane dla zwycięzców:

WYDARZENIA, OBRAZ MIASTA:
  1. miejsce – 950 zł
  2. miejsce – 600 zł
  3. miejsce – 400 zł
  • jedno wyróżnienie – 250 zł
ODKRYJ NOWY SĄCZ
  1. miejsce – 1000 zł
  2. miejsce – 600 zł
  3. miejsce – 400 zł.

Prace konkursowe zostaną włączone w wystawę „Tak było — Nowy Sącz 2023”, będącą kolejną edycją cyklu ukazującego miniony rok w obiektywie sądeckich fotoreporterów oraz wystawę (również w Internecie) „Odkryj Nowy Sącz – Discover Nowy Sącz”, będącą drugą edycją cyklu ukazującego miniony rok w obiektywie sądeckich fotoreporterów w miastach partnerskich Nowego Sączą i za granicą” – podaje Organizator.

Dokładny regulamin oraz dokumenty, które należy wypełnić i dostarczyć wraz ze zdjęciami, znajdziecie na stronie Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Powodzenia!

Źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna

Booking.com