prorock

Wiadomo już, kto będzie nowym gospodarzem Schroniska PTTK Samotnia

PTTK w postępowaniu konkursowym wyłoniło zwycięzcę na nowego dzierżawcę Schroniska Samotnia w Karkonoszach. To spółka prowadząca Schronisko Murowaniec w Tatrach. Dotychczasowi gospodarze Samotni pozostaną w niej do 15 maja.

Nowy dzierżawca Samotni

Schronisko PTTK Samotnia w Karkonoszach od 16 maja będzie miało nowego gospodarza. Kolejnego dzierżawcę tej placówki turystycznej wyłoniono w drodze postępowania konkursowego. Jak podkreślił Grzegorz Błaszczyk, Prezes Zarządu spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o., przed podjęciem ostatecznej decyzji poddano wnikliwej analizie wszystkie złożone oferty i dokumenty z nimi związane. Wybrany oferent zaoferował najwyższy czynsz, najwięcej nakładów finansowych na remont nie tylko budynku, ale również infrastruktury wokół niego. Wykazał się też bardzo dobrą znajomością zasad funkcjonowania obiektów górskich. Co więcej, prowadził on już schronisko wysokogórskie w Tatrach.

Nowym dzierżawcą Schroniska PTTK Samotnia została spółka z o.o. Wysoka II z Zakopanego, która wcześniej prowadziła Schronisko Murowaniec.

Rodzina Siemaszko musi opuścić Samotnię

Rodzina Siemaszko w Samotni pozostanie do 15 maja. Potem będzie musiała je opuścić. Oprócz krótkiego komunikatu i podziękowań za wspólne lata, pozostawiła decyzję PTTK bez komentarza. Mogłoby się więc wydawać, że pomimo długiej walki o pozostanie gospodarzami tej placówki PTTK, pogodziła się już z taką koleją zdarzeń.

Z olbrzymim smutkiem informujemy, że będziemy w Samotni do 15 maja. Zabieramy ze sobą mnóstwo wspomnień, wdzięczności i szacunku dla Was – przyjaciół-turystów. Dziękujemy, za wszystko! Sylwia Siemaszko, Magda Arcimowicz, Marek Arcimowicz” – opublikowała rodzina Siemaszko na SM Samotni.

Niezadowoleni turyści

Inaczej rzecz ma się z turystami, którzy nie umieją pogodzić się z decyzją PTTK i jak wynika z komentarzy zamieszczonych na FB Samotni, nie są z niej zadowoleni.

Przyjdzie coś nowoczesnego i zniszczy cały klimat w imię nowoczesności. Nie zawsz musimy iść zgodnie z postępem, najwięcej klimatu jest tam, gdzie są wspomnienia i stare mury. To było moje ulubione miejsce w Karkonoszach, ale coś czuję, że powiem stop i nie będę tam zaglądać od 15 maja”.

Ogólnie to, żeby wyraźnie to wybrzmiało: to spółka która prowadzi Murowańca. Jedno „schronisko” już jest barem szybkiej obsługi. Szkoda, że już tylko pieniądz się liczy w tym świecie. PTTK – WSTYD. Musi to wybrzmieć: Samotnia, to schronisko, jest miejscem wyjątkowym na górskiej mapie Polski i na naszych oczach jest po prostu zabijane. Bez najmniejszych skrupułów”

O nie… Na zawsze w pamięci pozostanie mi jak nas tam ugoszczono, jak podano szarlotkę z kakao przez okno, żartując że to chyba pierwsze tak serwowane zamówienie. Wyjątkowi ludzie służą w tym wyjątkowym miejscu. Ta zmiana jest smutna”.

Bardzo przykra wiadomość! W Samotni miałam okazję być wiele razy i zawsze wracałam z cudownymi wspomnieniami. Tu się zaręczyłam i niedługo później wróciłam już z moim mężem  dziękuję za cudowny klimat, który stworzyliście!!!“

Fot. Samotnia

Booking.com