Wielkanocne akcje ratunkowe w Tatrach i Tyrolu

Wielkanoc 2023 już za nami. Spora ilość osób postanowiła spędzić je podczas trekkingu w górach. Niestety, nie obeszło się bez konieczności pomocy ratowników górskich. Akcje ratunkowe miały miejsce zarówno w Polsce, jak i Tyrolu.

Akcje ratunkowe w Tatrach

Trzej ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali wieczorem w Wielką Sobotę. Swoją akcję ratunkową zakończyli po godzinie 23.00. Pomocy potrzebował mężczyzna, który utknął ok. 60 metrów poniżej Przełęczy Małołąckiej. TOPR wyprowadził turystę z grani, wykorzystując linę, następnie sprowadzili go do schroniska Hotel PTTK Kalatówka.

Pomoc Polce w Tyrolu

W Tyrolu lawina porwała 30-letnią Polkę i częściowo ją zasypała. Kobieta w tym czasie jeździła na nartach na lodowcu Tiefenbach, w Soelden. Zbocze, z którego korzystała miało kąt nachylenia 35 stopni. Do zdarzenia doszło w Wielką Niedzielę. Narciarkę przetransportowano do szpitala w Zams, po tym jak sama wydostała się spod śniegu. Dalszej pomocy przedmedycznej udzieliło jej dwóch innych turystów, którzy jeździli na snowboardzie. Jeden był Polakiem, drugi Niemcem.

Booking.com