prorock

Wielki powrót pociągów do Zakopanego. Dojadą pod Giewont

https://pixabay.com/pl/photos/poci%C4%85g-tory-transport-lokomotywa-1506645/

Tuż przed samymi świętami, 22 grudnia, nastąpi wielki powrót pociągów do Zakopanego. Kończy się bowiem modernizacja głównego dworca w Zakopanem. Dla turystów oznacza to, że zamiast w Spyrkówce, wysiądą pod Giewontem.

To dobra wiadomość dla turystów, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia postanowili spędzić w Tatrach. Zamiast wysiadać w Spyrkówce i organizować dalszy transport z obrzeży do centrum Zakopanego, będą mogli dojechać pod Giewont. Zaznaczyć należy, że stacja na Spyrkówce zorganizowana była tak, aby przyjezdni nie mieli powodu do niezadowolenia. Były toalety, kasy biletowe, informacja, postój busów i taksówek. Mimo to, wielu z nich z niecierpliwością oczekiwało końca modernizacji głównego dworca. Nastąpi to już niedługo. Do zakończenia remontu pozostał około miesiąc. Pierwsze pociągi mają ponoć zatrzymać się pod Giewontem już 22 grudnia. Zgodnie z naszym planem, pociągi do Zakopanego powrócą na tory przed świętami Bożego Narodzenia. Pierwsze składy dojadą pod Giewontem 22 grudnia” – poinformowała Dorota Szalacha, reprezentująca Biuro Prasowe PKP PLK.

Co się zmieni na stacji głównej w Zakopanem? Zmiany ponoć mają być bardzo zauważalne przez turystów. Obniżono perony, rozebrano stare i położono nowe tory, ulepszono samą stację.

Booking.com