Wiemy na co szczególną uwagę zwracają polsko-czescy Strażnicy KPN. Za to sypią się mandaty

Już kilka dni temu podjęto decyzję, że Strażnicy KPN będą karać mandatami łamanie regulaminu Parku. Do tej pory wystawiano mandaty za zbaczanie ze szlaków. Teraz lista przewinień się rozszerzyła.

W sobotę pisaliśmy, że Strażnikom KPN skończyła się cierpliwość do turystów, którzy łamią zasady zawarte w regulaminie Parku. Wówczas mowa była głównie o tym, że Ci wychodzą poza szlaki, ingerując w ten sposób w przyrodę. Posypały się wówczas mandaty. Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego informowała, że Strażnicy już nie będą edukować, od tego będą inni pracownicy.

Dziś już wiemy, za co jeszcze, oprócz zbaczania z wyznaczonych szlaków, będą karać mandatami polsko-czeskie patrole. Jak informuje KPN „Strażnicy będą działać zdecydowanie i szybciej w przypadku palenia tytoniu na szlakach, co w parku narodowym jest zabronione, spuszczania psów ze smyczy, wprowadzania ich na obszary, na których jest to zakazane, wychodzenia poza szlaki i na szlaki zamknięte”.

Oprócz wystawiania mandatów Strażnicy są do dyspozycji wszystkich osób odwiedzających Karkonoski Park Narodowy. Oferują swoją pomoc w przypadku zaistniałych problemów.

Booking.com