prorock

Wyniki Polaków w Pucharze Świata w Lillehammer

https://pixabay.com/pl/photos/narty-skoki-zima-%C5%9Bnieg-sport-595815/

W ostatni weekend odbyły się mistrzostwa Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wśród zawodników byli również Polacy, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. O to, jak kształtowały się ich wyniki.

Wyniki kobiet w Lillenhammer

Jedyną kobietą, która reprezentowała Polskę w sobotniej, finałowej sesji w Lillengammer o Puchar Świata była 22-letnia Anna Twardosz. Jej koleżankom, Poli Bełtowskiej i Natalii Słowik nie udało się zaliczyć piątkowych kwalifikacji. Anna w sobotę skoczyła na 72,5 metra, co pozwoliło jej zająć 39 miejsce. Niestety, niedziela nie była pomyślna dla Polek, które nie przebrnęły kwalifikacji. Najlepszy wynik miała z nich Pola Bełtowska, która zajęła 49 miejsce.

Kwalifikacje i finały wśród mężczyzn

Jeśli zaś chodzi o mężczyzn, to nasz kraj w sobotę w finałowej serii reprezentowali Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Kwalifikacji natomiast nie przeskoczyli Dawid Kubacki oraz Aleksander Zniszczoł.

Sobotnie wyniki w kategorii mężczyzn u Polaków wyglądały następująco:

  • Paweł Wąsek – 23 miejsce.
  • Piotr Żyła – 24 miejsce.
  • Kamil Stoch – 28 miejsce.

Zadowolony z siebie jest Paweł Wąsek, który, jak przyznał, poprawił swoją fazę lotu.

W niedzielnym finale znaleźli się zaś Dawid Kubacki, który w pierwszej serii zajął 30 miejsce, a ostatecznie 22 oraz Piotr Żyła, plasujący się w pierwszej serii na 29 miejscu, a ostatecznie na 25. Kamil Stoch uzyskał 37 miejsce.

Co dalej z Kamilem Stochem?

Jak poinformował trener Thomas Thurnbichler, jego plany dotyczące najbliższych zawodów o Puchar Świata wyglądają tak, że:

  • Do drużyny podczas najbliższego weekendu w zawodach o Puchar Świata w Klingenthall dołączy Tomasz Kot. Wobec czego polski skład będzie wyglądał następująco: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała. W przypadku dwóch ostatnich, będzie to ich debiut w kadrze A.
  • Kamil Stoch nie weźmie udziału w zawodach o Puchar Świata w Klingenthal.
  • Olek Zniszczoł wystartuje w Pucharze Kontynentalnym.

Co zatem dalej ze Stochem? Thomas Thurnbichler wydał oświadczenie, że Kamil najbliższe dni spędzi na obozie treningowym w Eisenerz. W weekend będzie odpoczywał, a następnie rozpocznie dwie sesje treningowe w Zakopanem.

Źródło: PZN, PAP

Booking.com