prorock

Wzrosła opłata za wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego

https://pixabay.com/pl/photos/krajobraz-g%C3%B3ry-tatry-polska-3517197/

Od 1 marca wzrosła opłata za wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Można powiedzieć, że jest ona symboliczna. Wynosi bowiem złotówkę.

Wraz z początkiem marca nie tylko wszedł zakaz przebywania na terenie Tatrzańskiego Parku po zmroku, ale też wzrosły ceny biletów za poruszanie się jego szlakami w ciągu dnia. Dla jednych podwyżka jest spora, inni uważają, że symboliczna. Obecnie za bilet normalny należy zapłacić 10 zł, a za ulgowy 5 zł. Zatem cena biletu normalnego jest tylko złotówkę wyższa, niż w roku poprzednim. Wyższe są także koszty wejścia tygodniowego i grupowego do 10 osób. Kształtują się na poziomie 50 zł i 90 zł. Wpływy z biletów przeznaczane są na ochronę parku, utrzymanie jego infrastruktury, remonty, działania edukacyjne i działania TOPR.

Wybierając się jednak do TPN należy liczyć się również z innymi opłatami. Jeśli bowiem przyjedziecie samochodem, dodatkowo zapłacicie za parking na Łysej Polanie. Cena za postój całodniowy wynosi od 36 zł za auto i od 19 zł za motocykl. Z opłaty zwolnione są osoby niepełnosprawne. Na razie nie wiadomo, czy koszt postoju wzrośnie i kiedy. Nowością jest natomiast zakup internetowy biletu na busa Zakopane-Palenica Białczańska (Morskie Oko). Można nim dojechać do TPN z Placu PKP w Zakopanem, na ul. Chramcówki 35, st. 1. Koszt przejazdu to 15 zł.

Booking.com