Zaginiona kobieta odnaleziona – użyto drona

W nocy z 2/3 kwietnia odnaleziono w górach starszą kobietę. Akcja ratownicza miała miejsce w Beskidzie Wyspowym. Poszukiwania zakończyły się sukcesem dzięki użyciu nowoczesnej technologii – drona.

Akcja ratunkowa z pomocą drona

Akcja ratunkowa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) trwała niespełna półtorej kobiety. Starsza kobieta, której udzielano pomocy była w stanie ciężkim.

Jak podał GOPR na swoim Fanpage, ratownicy od policji odebrali zgłoszenie 2 kwietnia, około godziny 22.00. Ponad 2 godziny trwały poszukiwania, a niespełna półtorej-akcja ratownicza. Grupa zaangażowana w tą sprawę liczyła 33 osoby, aczkolwiek sukces zawdzięczają oni nowoczesnej technologii i dronowi.

Uratowana kobieta ma 65 lat i przebywa w szpitalu pod nadzorem lekarzy.

Ratunkowy weekend

W pierwszy weekend kwietnia, tj. 2-3.04, jak podało Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przeprowadzono kilka akcji ratunkowych. Miały one miejsce na Babiej Górze – w akcji wzięło udział 21 ratowników, w rejonie Przełęczy Karkoszczonka, na szlaku zielonym Hala Boracza – Hala Lipowska,

W związku z akcjami ratunkowymi oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w górach, GOPR apeluje, aby przed wyjściem na szlak, zainstalować w telefonie aplikację RATUNEK.

Przypomnijmy, że akcje ratownicze GOPR i TOPR w Polsce są bezpłatne.

Booking.com