Zakaz spływu Dunajcem do końca marca

https://pixabay.com/pl/photos/pieniny-g%C3%B3ry-sp%C5%82yw-dunajcem-1065554/

Pieniński Park Narodowy przypomina, że od początku listopada do końca marca nie można spływać Dunajcem.

Zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej od 1 listopada nie wolno organizować spływów Dunajcem, ani komercyjnie, ani prywatnie. Zakaz obowiązuje do końca marca. Ponownie wodny ruch turystyczny ruszy 1 kwietnia 2024 roku i będzie trwał do 31 października 2024 roku. Przerwa w spływach zarządzana jest co roku przez Pieniński Park Narodowy.

Spływ Przełomem Dunajca na terenie Pienińskiego Parku Narodowego może odbywać się od 1 kwietnia do 31 października. W pozostałej części roku w przełomie panuje cisza i spokój, a zwierzęta mogą swobodnie przemieszczać się niezauważone. Po stronie słowackiej zakaz zimowych spływów obowiązuje tak samo jak w Polsce” – uzasadniają swoją decyzję przyrodnicy.

Oficjalna inauguracja tegorocznego sezonu flisackiego odbyła się 22 kwietnia. Równie uroczyście flisacy go zakończyli. Pielgrzymowali w tradycyjnych strojach do Kościoła NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, gdzie odbyła się msza św. dziękczynna. Rok 2023 był już 191. sezonem flisackim.

Spływ Przełomem Dunajca to jedna z największych i najchętniej wybieranych atrakcji przez turystów. Rozpoczyna się w Sromożnych Kątach lub w Sromowcach Niżnych. Przystanie końcowe znajdują się zaś w Szczawnicy i Krościenku.

Booking.com