Zamknięto drogę powiatową Ustjanowa-Daszówka-Łobozew w gminie Ustrzyki Dolne

Złe warunki pogodowe, jakie ostatnio można było zaobserwować w Bieszczadach, zniszczyły jedną z powiatowych dróg. Zamknięto przejazd z Ustjanowa do Łobozew przez Daszówkę. Wyznaczono objazd zastępczy.

Podczas ostatnich dni w Bieszczadach pogoda przyniosła spore opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Komunikat o konsekwencjach tego na szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego wydała już jego Dyrekcja. W górnej partii gór grubość pokrywy śnieżnej dochodzi nawet do 140 cm. Władze Ustrzyk Dolnych poinformowały zaś, że ze względu na warunki atmosferyczne, zostały zmuszone do zamknięcia drogi powiatowej Ustjanowa-Daszówka-Łobozew. Jak się okazało, obfite opady śniegu z deszczem spowodowały znaczące pogorszenie się jej stanu. Na dalsze korzystanie z niej nie zezwolił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Wobec czego podjęte zostaną prace remontowe. Ponowne otwarcie trasy zaplanowano na 12 kwietnia.

Osoby mieszkające w miejscowościach Łobozew Dolny i Górny, Teleśnica, Daszówka mogą dojechać do domów przez Uherce Mineralne.

Booking.com