Zamknięto szlak zielony i konny w Ustrzykach Dolnych. Wprowadzono obejście

https://pixabay.com/pl/photos/aleja-drzewa-%C5%9Bcie%C5%BCka-815297/

Od czwartku do odwołania zamknięto zielony i konny szlak w Ustrzykach Dolnych. Należy korzystać z obejścia. Przyczyną jest konieczność przeprowadzenia cięć pielęgnacyjnych drzewostanu.

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne poinformowało, że od czwartku 15 lutego, aż do odwołania, zamyka szlak zielony i konny z miejsca odpoczynku Żłobek na grzbiet Żukowa. Nie chcąc całkowicie eliminować turystyki w tym miejscu, wprowadzono obejście.

Korzystanie ze szlaków możliwe jest  wyznaczonym obejściem  oznakowanym w trenie strzałkami kierunkowymi wraz z  umieszczonymi  mapkami sytuacyjnymi z jego przebiegiem. Alternatywny szlak będzie rozpoczynał się od  miejsca postoju pojazdów na ww. miejscu odpoczynku, z którego należy przekroczyć jezdnię i po wejściu na drogę gruntową  kierować się w lewą stronę. Szlak biegnący po polu oznaczony jest palikami w kolorze seledynowym, a następnie wkraczając do lasu – strzałkami namalowanymi na drzewach. Po przejściu ok. 200 m obejście szlaku łączy się z istniejącym szlakiem zielonym prowadzącym na grzbiet Żukowa” – możemy przeczytać na stronie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne-Lasy Państwowe.

Przyczyną zamknięcia popularnego szlaku turystycznego, jest konieczność wykonania cięć pielęgnacyjnych drzewostanu. Jak podają leśniczy, ma to poprawić ich odporność, zdrowotność, a także zagwarantować turystom bezpieczeństwo.

Poniżej przedstawiamy Wam mapę, na której kolorem pomarańczowym zaznaczono obejście szlaków zielonego i konnego.

Mapa: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

Booking.com