prorock

Zamykają kolejne szlaki w Tatrach i nie tylko. Niedostępny jest m.in. szlak do Morskiego Oka

https://pixabay.com/pl/photos/pieniny-polska-mapa-1053236/

Koniec lata i początek jesieni to już ostatni dzwonek na remonty górskich szlaków. Dlatego co rusz spływają do nas informacje o kolejnych ich zamknięciach i utrudnieniach. Turyści, którzy dopiero teraz zaczynają swoje urlopy w Tatrach i innych regionach górskich, powinni się z nimi jak najszybciej zapoznać.

Tatry

W czwartek, 14 września, rozpoczęto remont drogi prowadzącej do Morskiego Oka, od Włosienicy w dół, na długości 1 km. Ponieważ remont będzie prowadzony etapami, możliwość korzystania z drogi przez turystów zostanie uniemożliwiona lub utrudniona w dniach 14 i 15 września (ruch pieszy możliwy, brak ruchu konnego, utrudniony ruch kołowy) oraz od 18 do 22 września (zamknięcie odcinka Wodogrzmoty Mickiewicza-Włosienica). W najbliższy weekend, tj. 16-17 września, ruch zostanie udostępniony.

W dniach 15 i 16 września nie będzie możliwe skorzystanie z żółtego szlaku prowadzącego z Doliny Gąsienicowej do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Kozią Przełęcz. W tym czasie nastąpi transport materiałów potrzebnych do remontu Orlej Perci.

Bieszczady

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował:

Informujemy, że fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest nadal zamknięty z powodu remontu mostu na potoku Syhłowaty.
Dojście do Beniowej możliwe jest obejściem wyznaczonym po istniejącej trasie rowerowej. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb terenowych”.

Ponadto nadal trwa remont żółtego szlaku łącznikowego na Połoninę Wetlińską na odcinku od skrzyżowania szlaków do schronu. Jest on udostępniany turystom wyłącznie w weekendy.

Pieniny

W Pieninach trwa remont szlaku niebieskiego na odcinku Trzy Korony-Kosarzyska. Dodatkowo od 4 września ruszyły prace remontowe Zamku Czorsztyn.

Booking.com