prorock

Zdearzenia 2023, czyli Dni Tarnowa już w najbliższy weekend

https://pixabay.com/pl/photos/kumple-jarmark-renesansowy-769469/

W ostatni weekend czerwca w Tarnowie odbędzie się popularna impreza miejska. To Zdearzenia, czyli Dni Tarnowa. Od piątku do niedzieli na ulicach miasta odbędą się spektakle, Jarmark Galicyjski i wiele innych atrakcji.

Pierwszego dnia Dni Tarnowa, czyli w piątek, rozpocznie się Weekendowy Festiwal Smak. Ponadto w Amfiteatrze wręczone zostaną Nagrody Miasta Tarnowa. Z tej okazji będzie można posłuchać koncertu zespołu Nicponie. Warto też wziąć udział w Performance Teatru Plastycznego.

Na sobotę zaplanowano rodzinny piknik oraz szachowy turniej. Będzie również kino plenerowe, m.in. z bajką dla dzieci oraz cztery koncerty muzyczne. Wystąpią zespoły muzyczne z Ukrainy, Włoch i Węgier, Orkiestra Dęta Grupy Azoty. Zorganizowany zostanie również Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Animato.

W niedzielę zaś będzie można dobrze zjeść, bo to dzień jedzenia ulicznego. Oczywiście przy dźwiękach dobrej muzyki koncertowej. Ponadto tego dnia zaplanowano integrację z osobami niepełnosprawnymi, a także spektakl plenerowy pt. „Apetyt na czereśnie”.

Przez trzy dni będzie też można przejść się między kramami Jarmarku Galicyjskiego. Nie zabraknie foodtrucków z kuchnią z całego świata. Organizatorzy obiecują, że będzie głośno i radośnie.

Booking.com