Zmiany na szlakach w Karkonoszach

Od połowy maja nie przejdziesz już zielonym szlakiem nad Wielkim Stawem w Karkonoszach, gdyż go zamknięto. Sprawdź, jaka jest sytuacja na innych szlakach.

Pozamykano zimowe obejścia w Karkonoskim Parku Narodowym. Z powrotem można się cieszyć pięknymi widokami, jakie oferują nam kotły polodowcowe Małego i Wielkiego Stawu. Co więcej, dzięki zamontowanym barierkom ochronnym jest to w pełni bezpieczne.

Zimowe obejście szlaku czerwonego przez kosodrzewinę od rejonu Spalonej Strażnicy do okolic rozdroża ze szlakiem zielonym nad Wielkim Stawem jest już wyłączone z ruchu. Wracamy na letni przebieg szlaku nad krawędzią kotłów polodowcowych Małego i Wielkiego Stawu” – podają Włodarze KPN.

Ponadto poinformowano, że w tym tygodniu KPN będzie starała się otworzyć również odcinek wokół Wielkiego Szyszaka na czerwonym szlaku. Jest też szansa na przywrócenie w Karkonoszach ruchu na żółtym szlaku od Schroniska pod Łabskim na kotły. Jak podał KPN, może to nastąpić na początku czerwca, podobnie, jak na innych szlakach, na których obecnie trwa sezon ochronny cietrzewia.

 

Booking.com