Zmiany w czerwcowym rozkładzie jazdy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Uwaga! W Boże Ciało oraz piątek zaraz po nim, czyli 16 i 17 czerwca, kursy Bieszczadzkiej Kolejki do Balnicy zostały wstrzymane. W tych dniach na trasie Majdan – Balnica – Majdan będzie kursować wyłącznie kolejka spalinowa.

To aktualnie jedyne zmiany w czerwcowym rozkładzie jazdy Bieszczadzkiej Kolejki. Od soboty, 18 czerwca, wraca ona z powrotem na swoją trasę. Parowóz, do końca miesiąca, odjeżdżać będzie jak dotychczas, czyli o godz. 9.30 i 12.00. Całkowity czas wycieczki, na trasie Majdan – Balnica – Majdan wynosi dwie godziny. Wliczony jest w to półgodzinny postój w Balnicy. Koszty biletów wynoszą: normalny 45 zł, ulgowy 38 zł.

Przypominamy, że parowozem można również przejechać się na trasie Majdan – Dołżyca – Majdan.

Bieszczadzka Kolejka Leśna to kolej wąskotorowa. Jej budowę rozpoczęto u schyłku XIX wieku. W pierwszym okresie swojego funkcjonowania, przewoziła ona drewno do Nowych Łupków. Podczas II wojny światowej, torowisko i kolej zniszczono i ograbiono, dopiero na początku drugiej połowy XX wieku rozpoczęto odbudowę torowiska, jednak z końcem lat ’80 ponownie doszło do zatracenia mienia. Dzisiejsza Bieszczadzka Kolej Leśna funkcjonuje na trasie do Balnicy od 1997 roku.

Booking.com