Znowu jest czynny wyciąg na Wielkiej Krokwi. Wymieniono koło na górnej stacji

Wyciąg na Wielkiej Krokwi ponownie został udostępniony turystom. Wymieniono zepsutą w zeszłym roku część. Kolej Linowa na Wielką Krokiew uruchomiono 16 grudnia.

Po wielu miesiącach dotarła z Francji do Polski uszkodzona wiosną zeszłego roku część wyciągu. Usterka była na tyle duża, że ze względów bezpieczeństwa Wielka Krokiew wyłączono z użytku, zarówno sportowego, jak i turystycznego. Uszkodzone było koło na górnej stacji kolei. Jako że producentem kolei był potentant z Francji, to on musiał ją serwisować. Niestety, jak się okazało, wcale mu się nie spieszyło z przekazaniem Polsce części zamiennej. Wprawdzie polscy fachowcy w międzyczasie naprawili usterkę, ale wyłącznie na potrzeby styczniowych zawodów Pucharu Świata. Teraz koło wymieniono, a kolej ponownie może służyć nie tylko skoczkom, ale również turystom.

COPS Zakopane, do którego należy Wielka Krokiew, poinformowało, o aktualnych jej godzinach otwarcia w przerwie świątecznej:

Kolej należąca do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem dostępna będzie w najbliższym czasie od godziny 9:00, a ostatnią możliwość zakupu biletu wyznaczono na godz. 14:30.
Według identycznego harmonogramu kolej na Wielką Krokiew funkcjonować będzie do końca roku, za wyjątkiem dni świątecznych. 24 i 25 grudnia 2023 roku obiekt b
ędzie nieczynny, z kolei zarówno 26 grudnia br., jak i 1 stycznia 2024 roku otwarcie nastąpi nieco później – o godz. 10:00”.

Fot. COPS Zakopane

Booking.com