Zostań wolontariuszem w górach

Parki Narodowe poszukują wolontariuszy w górach. W zamian za swoją pracę otrzymasz nocleg, wyżywienie i piękne widoki. Satysfakcja gwarantowana.

Marzy Ci się urlop w górach, ale Twój budżet jest już nadwyrężony? Wszystko jest możliwe, a marzenia się spełnia samemu. Może z małą pomocą Parków Narodowych. Te bowiem oferują wymianę barterową. Ty wspomożesz ich działalność podczas swego urlopu, a one zapewnią Ci bezpłatny nocleg, wyżywienie oraz kilka innych bonusów. Sprawdź, gdzie jeszcze masz szansę pozostania wolontariuszem w górach.

Tatrzański Park Narodowych

Tatrzański Park Narodowy ogłosił nabór na dwutygodniowe turnusy na Kasprowym Wierchu. Potrzebni są dwaj Wolontariusze, zatem jeśli ta lokalizacja jest spełnieniem Twoich marzeń, musisz się pospieszyć ze zgłoszeniem. Od kandydatów wymagana jest m.in.:

  • znajomość regulaminu TPN,
  • znajomość topografii polskiej części Tatr,
  • wysoka kultura osobista i komunikatywność,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • dobra kondycja.

Ze względu na zmienną pogodę w górach, wolontariusze są proszeni o odpowiednie przygotowanie się do pracy. Należy zatem mieć ze sobą obuwie na zmianę i płaszcz przeciwdeszczowy. Praca wymaga bowiem dyspozycyjności bez względu na aurę.

Jak podaje Dyrekcja TPN „Celem patrolu jest zapobieganie negatywnym zachowaniom w rejonie kopuły szczytowej na Kasprowym Wierchu (schodzenie ze szlaku, biwakowanie, śmiecenie, palenie papierosów, hałasowanie, używanie dronów, karmienie zwierząt) oraz utrzymywanie porządku – zbieranie śmieci. Przy sprzątaniu używa się rękawic roboczych, worków i chwytaków do śmieci.
Dodatkowo może pojawić się potrzeba wsparcia Edukatorów, którzy prowadzą prelekcje edukacyjne w ramach akcji „Stacja Edukacja” przy ankietowaniu, kierowaniu ruchem turystycznym, czy pomoc organizacyjna pracownikom PKL”.

Pracę zaplanowano od 9 do 15. Potem wolontariusze mają czas dla siebie. Warto z niego skorzystać, tym bardziej że będą mogli korzystać z bezpłatnego karnetu na kolejkę PKL na Kasprowy, a także darmowego wstępu na teren TPN (do końca roku kalendarzowego). W niepogodę zaś możecie poczytać książki wydawnictwa TPN, na które otrzymacie zniżkę 20%.

Karkonoski Park Narodowy

Również Karkonoski Park Narodowy zaprasza wolontariuszy do zasilenia jego szeregów. Tu zadania będą ciut inne. Jakie?

  • Ochrona przyrody, walorów kulturowych i historycznych,
  • edukacja ekologiczna,
  • udostępnianie Parku do celów turystycznych, rekreacyjnych i sportowych.

Oczywiście wszystkie zadania będziecie realizować z pracownikami Parku. Nikt tu nie będzie pozostawiony samotnie sam sobie. Więcej informacji możecie zdobyć w sekretariacie.

Booking.com