„Con Todo” – filmowy portret Jorge Díaza-Rullo

Kadr z filmu „Con Todo”, przedstawiającą sylwetkę młodego, hiszpańskiego wspinacza Jorge Díaza-Rullo

Niczym grzyby po deszczu pojawiają się kolejne, coraz ambitniejsze filmowe produkcje, dokumentujące zmagania czołowych wspinaczy globu z ich wielkimi, skalnymi projektami. Co dopiero mogliśmy podglądać w akcji (i to na żywo) Jakoba Schuberta, który poprowadził Project Big we Flatanger, dziś natomiast chcemy Was zabrać w podróż do hiszpańskiego Margalefu, by lepiej poznać jedną z największych wchodzących gwiazd wspinania sportowego, jaką bez wątpienia jest Jorge Díaz-Rullo.

24-letni Hiszpan, pomimo młodego wieku, zdążył już zgromadzić na swoim koncie całkiem pokaźny wykaz przejść. Dość powiedzieć, że w jego dorobku są takie klasyki jak La Planta de Shiva 9b, Ali Hulk Extension Total sit start 9b, El Bon Combat 9b czy First Round First Minute 9b. Jakby tego było mało, na początku tego roku, do tej imponującej listy dodał drogę własnego autorstwa – Mejorando la Samfaina 9b+ w Margalefie.

Ale na tym nie koniec – to właśnie w Margalefie, w sektorze Racó de la Finestra znajduje się jego wielki projekt – Café Colombia, nad którym Jorge Díaz-Rullo pracuje niezłomnie już od 3 sezonów. Łącznie poświęcił już tej drodze 120 dni, co dobrze obrazuje skalę przedsięwzięcia i daje pewne wyobrażenie o jej potencjalnych trudnościach.

20-minutowy dokument „Con Todo”, który ukazał się przed dwoma dniami, jest nie tylko filmowym zapisem jego zmagań z ową drogą, ale również – a może przede wszystkim – portretem wspinacza o niezwykłej osobowości i fanatycznej wręcz motywacji.

Źródło: desnivel.com

Booking.com