Nowa wystawa czasowa w Muzeum Tatrzańskim

W pierwszej połowie kwietnia Muzeum Tatrzańskie udostępniło zwiedzającym nową wystawę „trzysta diabłów zjadłeś…”. Inspiracją do jej powstania była jedno z opowiadań Stanisława Witkiewicza. Wystawa obejmuje prace dwóch artystek, Katarzyny Depta – Garapich oraz Małgorzaty Mirga – Tas. Można je oglądać do 19 czerwca 2022 r.

„Trzysta diabłów zjadłeś…” nowa wystawa w Muzeum Tatrzańskim

Ósmego kwietnia Muzeum Tatrzańskie udostępniło zwiedzającym nową wystawę czasową „trzysta diabłów zjadłeś…”, której motywem przewodnim jest niedźwiedź. Projekt jest wytworem artystycznym Katarzyny Depta – Garapich oraz Małgorzaty Mirga – Tas. Chcą one nim zwrócić uwagę na powiązania natury z człowiekiem. Jego wpływ na nią, ilość zniszczeń, jakich dokonujemy w lasach i górach, i jak to oddziałuje na zwierzęta w nich mieszkające.

Muzeum Tatrzańskie i jego wystawy

Muzeum Tatrzańskie powstało w 1988 roku. Jego założycielem było Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego. Podzielone jest na pięć działów: Dział Przyrodniczy, Dział Etnograficzny, Dział Sztuki, Bibliotekę i Archiwum. Można oglądać w nim zarówno wystawy stałe, do których należą między innymi Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Dwór w Łopusznej, Zagroda Sołtysów w Jurgowie, jak i Galeria Władysława Hasiora oraz wystawy czasowe, gdzie obecnie oprócz eksponatów związanych z wystawą „trzysta diabłów zjadłeś…”, która potrwa do 19 czerwca br., do 29 maja można oglądać także platery w stylu zakopiańskim Marcina Jarry.

Wstęp do muzeum jest płatny. Chcąc obejrzeć wystawy bez wnoszenia opłat, należy odwiedzać je w każdą niedzielę.

Booking.com