W Lesku wyremontowano źródełka i pojawiła się nowa atrakcja turystyczna

https://pixabay.com/pl/photos/studnia-rachunek-r%C3%B3%C5%BCniczkowy-drewno-3664572/

W Lesku ostatnio sporo zmian. Wyremontowano źródełka wody mineralnej, a także powstała nowa atrakcja turystyczna. W dodatku bezpłatna. Można z niej podziwiać piękne, górski widoki. Sprawdź, co nowego pojawiło się w mieście, które słynie ze swych szlaków rowerowych.

Renowacja źródełek mineralnych

Leskie źródełka poddano renowacji. Teraz, zamiast odstraszać, to przyciągają turystów. Punkt zdrojowy powstał tu przed I wojną światową, ale o wodach mineralnych głośno już było w XIX wieku. Do dziś ostały się ocembrowane studnie 6 z 14 źródeł, a także zabytkowa figurka Matki Boskiej oraz kamień, który jest symbolem przypominającym o śmierci Józefa Piłsudskiego. Jest również kamienny stolik, na którym znajduje się szachownica. Po II wojnie światowej nikt już nie dbał o źródła, nikomu też już nie zależało, aby przywrócić ich świetność i popularność z okresu międzywojennego. Dopiero teraz miasto postanowiło je odrestaurować i ponownie udostępnić na szerszą skalę turystom. Studnie obudowano i dobudowano im zadaszenia. Przytwierdzono do nich tabliczki z ich nazwami: Józef, Julian, Marian, Jadwiga, Mieczysław i Antoni. Obok ustawiono ławki i dwie fasady. W jednej z nich znajduje się mała tężnia.

Nowa atrakcja turystyczna Leska

W Lesku powstała nowa atrakcja. Wspominano już o niej w zeszłym roku, Teraz stała się faktem. Mowa o tarasie widokowym na szczycie Baszta, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Bieszczad. Platformę podzielono na dwa poziomy. Jej całkowita powierzchnia wynosi 132 m2. To nie jedyna atrakcja, której można się tu spodziewać. Są również ławki, aby odpocząć, zdjęcie podpisanych szczytów, jakie można stąd podziwiać, siatka rekreacyjno-hamakowa. Dla najmłodszych przygotowano zaś sensoryczny plac zabaw, a na nim mnóstwo różnorodnych atrakcji, które stymulują zmysły małego podróżnika. Teraz Baszta stała się wyjątkowym miejscem służącym do wypoczynku i wspólnej zabawy dla całych rodzin. Warto dodać, że wszystkie atrakcje, w tym wejście na platformę widokową są bezpłatne.

Booking.com