prorock

Zweryfikuj swoją książeczkę Zdobywcy Korony Gór Polski. Weryfikacja odbędzie się 15 kwietnia na festiwalu „Tam i z powrotem”

Już za cztery dni będzie można zweryfikować swoje osiągnięcia Zdobywcy Korony Gór Polski. Loża Zdobywców KGP zbierze się podczas festiwalu podróżniczego „Tam i z Powrotem”, w Sulęcinie.

Weryfikacja koronnych osiągnięć

Loża Zdobywców KGP jest jednym z patronów podróżniczego festiwalu „Tam i z powrotem”. Dlatego podczas tej imprezy, w dniach 14-16 kwietnia, będzie można na nim zweryfikować swoje osiągnięcia górskie. Zdobywcy Korony Gór Polski muszą zabrać ze sobą książeczki z pieczątkami i zdjęciami, Potwierdzające komplet zdobytych szczytów. Weryfikacja odbędzie się 15 kwietnia na imprezie.

Festiwal „Tam i z powrotem”

Pełna nazwa festiwalu brzmi „Tam i z powrotem, czyli podróże małe i duże”. W tym roku potrwa on trzy dni i rozpocznie się w piątek 14 kwietnia. Impreza będzie możliwością do spotkania z podróżnikami, wysłuchania prelekcji, obejrzenia wystaw oraz wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach praktycznych. Zostaną zorganizowane również zajęcia aktywizujące dla dzieci i młodzieży.

W tym roku tematem przewodnim będą ciekawe miejsca województwa lubuskiego i Brandenburgii. Oprócz prelekcji, wystaw i warsztatów zaplanowano wycieczkę rowerową, wspólny spacer po Sulęcinie, pokazy filmów, koncerty i jarmark Szlak Rękodzieła.

Gdzie jest Sulęcin?

Sulęcin znajduje się w województwie lubuskim. Jego początki datuje się na XIII wiek, ale osada w tym miejscu istniała już wcześniej. O mieście wspominał w swych kronikach słynny Jan Długosz. Osoby, które wybiorą się na festiwal i będą chciały na własna rękę zwiedzić miasto, powinny pierwsze kroki kierować w stronę murów obronnych z XIV wieku, kościoła pw. św. Mikołaja oraz Domu Joannitów z przełomu XVIII i XIX wieku.

Booking.com